Kolejne dwie wygrane Wisły rocznik 2002

W niedzielę o godz. 10.45 mecz o I miejsce w turnieju z Żubrami Białystok, a w sobotę dwie, jakże różne, wygrane.

Mecz z Kadetem pokazał, że w grze obronnej jeszcze wiele Smoki mają do poprawienia. Niech nikogo nie zmyli wynik. Gdyby przeciwnicy wykorzystali choćby połowę szans na zdobycie punktów w bardzo klarownych sytuacjach podkoszowych, to Wisła i tak by pewnie wygrała, ale ze znacznie mniejszą różnicą punktów. A były i są one ważne w kontekście ostatecznych rozstrzygnięć, jako że Żubry Białystok uległy MUKS’owi Tarnów. W rezultacie Smokom może do wygrania turnieju wystarczyć nawet przegrana kilkunastoma punktami w niedzielnej "bitwie" z zespołem z Podlasia.

TS Wisła Kraków - Kadet Oświęcim 71:37

Drugie spotkanie z MOSIR Przeworsk spowodowało, że na odprawie po nim Młode Smoki usłyszały od trenera wiele słów i niestety nie wszystkie były ciepłe. A nic nie zwiastowało męczarni jakie stały się udziałem Kadetów Wisły i (wyjątkowo licznie) zgromadzonych widzów. Pierwsza kwarta "planowo" choć skromnie 14:9. I nagle coś się zacięło w sprawnie dotychczas działającym organizmie.Smoki zaczęły na potęgę pudłować, przeciwnicy seriami trafiali. Po wziętym przez trenera Piotra Piecucha czasie na boisko wróciło 6 zawodników i tylko na szczęście siatki zabrakło, bo zaczęliby rozgrywać mecz w siatkówkę. Zanim jeden zdążył opuścić boisko sędziowie odgwizdali przewinienie techniczne. Osobisty, później kolejne i nagle zrobiło się tylko 22 do 20 dla Wiślaków. Ale to nie koniec. Zdeprymowani takim obrotem sprawy zawodnicy pozwolili sobie wrzucić jeszcze 5 punktów i w efekcie schodzili na przerwę w połowie spotkania przegrywając 22:23. Kolejna i nie ostatnia tego dnia reprymenda trenera, wyzwoliła dodatkowe siły (to 4 mecz w ciągu 48 godzin) i przede wszystkim motywację do gry. Wystarczyły 2 minuty trzeciej kwarty by doprowadzić do stanu 30:23 i ostatecznie po trzech kwartach na tablicy wyników widniało 41:35 dla Wisły. Mecz zakończył się przekonującą choć skromną (szczególnie jeżeli chodzi o zdobyte punkty) wygraną Smoków. Mamy nadzieję, że w niedzielę będzie lepiej, bo musi być, by wygrać z wymagającym zespołem Żubrów i zakończyć turniej bez porażki.

MOSIR Przeworsk - TS Wisła Kraków 43:55