Honorowe pożegnanie z ćwierćfinałami MP młodzików.

"Porażka motywuje mnie do lepszej gry" Michael Jordan

Upatrywana na niemal murowanego finalistę MP drużyna Exact Systems Śląsk Wrocław okazała się zbyt silnym zespołem. Jednak Wawelskie Smoki pożegnały się z turniejem walcząc, a w pierwszej połowie napędziły stracha faworyzowanemu przeciwnikowi. Wprawdzie po upływie pierwszych pięciu minut Śląsk prowadził 18:8, ale pierwsza kwarta zakończyła się zwycięsko dla Wiślaków 20:19.

Druga kwarta to mordercza wymiana ciosów, zakończona wynikiem 37-32 dla Śląska, przy jakim obie drużyny schodziły na przerwę. Na twarzach młodzików Wisły widać było determinację i wolę zwycięstwa, dlatego widzowie mieli nadzieję, że druga połowa przyniesie jeszcze lepszą grę, bo serce do walki, a jak się okazało i kondycję, Smoki oferowały w maksymalnym wymiarze.

Niestety druga połowa to był popis jednego aktora- zdobywcy 42 punktów w meczu, reprezentanta Polski i najlepiej rzucającego zawodnika wszystkich 8 ćwierćfinałów Wojciecha Siembigi. Mimo walki po trzeciej kwarcie i 12 pkt Siembigi wynik meczu 60:47 dla Śląska (3 kwarta 23:15 dla rywali).

W czwartej minucie czwartej kwarty Wiślakom udało się doprowadzić do stanu 65:57 dla Śląska, ale ostatecznie przegrali tę kwartę 28:19 i cały mecz 88:66.

Możemy być dumni z podopiecznych trenera Andrzeja Sudy, którzy w całym turnieju ćwierćfinałowym pokazali się z jak najlepszej strony i o mały włos nie wywalczyli awansu do półfinałów. W sobotę naprawdę zabrakło niewiele. Potwierdziły się zdania fachowców, że Wisła spośród małopolskich drużyn trafiła w losowaniu do najsilniejszej grupy. I walcząc w niej wypadła najlepiej z 4 zespołów z naszej ligi, jak na mistrza przystało. A że nie udało się awansować… To doświadczenie, mamy nadzieję, zaowocuje w rozgrywkach U 16 za dwa lata. Jeżeli młodzicy (a wtedy już kadeci) zagrają z takim "zębem"; jak przez te trzy dni turnieju, na pewno mogą zajść bardzo wysoko w 2019 roku.

Exact Systems Śląsk Wrocław - TS Wisła Kraków   88:66 (19:20, 18:12, 23:15, 28:19)