Młodzicy U-14

Chłopcy U-12

23 kwietnia 2017

Wygrana z liderem w kategorii chłopca

Regis Wieliczka to drużyna, która w tym sezonie jeszcze w lidze nie przegrała i do tego spotkania legitymowała się bilansem 13-0 miażdżąc kolejnych rywali.

Wisła z kolei to zespół, który dopiero od sierpnia rozpoczął przygodę pod tytułem "drużyna koszykówki".

Było to piąte starcie tych zespołów z bieżących rozgrywkach. W poprzednich czterech wiślakom udało się wygrać zaledwie dwie kwarty. W tym miejscu trzeba napisać również, że pierwszy mecz na turnieju w Tarnowie (09.09.16), Smoczki przegrały 30:89!

Od pierwszego gwizdka sędziego, było widać ogromną determinację w grze drużyny gospodarzy. Prowadzili od pierwszych minut (6:2, 11:6).Pierwsza kwarta pada ich łupem  20:11. Wszystko funkcjonuje bez zarzutu: bardzo mocna zespołowa obrona, szybki atak napędzany przez świetnie dysponowanego Noszczyńskiego i mądra gra w ataku pozycyjnym wysuwają gospodarzy na najwyższe tego dnia prowadzenie (30.13).

Druga połowa rozpoczęła się od szaleńczego ataku wieliczan, którzy stopniowo niwelowali przewagę i wygrali kwartę numer trzy (13:21). Ostatnia odsłona to zacięta walka dwóch godnych siebie rywali. Tą wojnę nerwów lepiej wytrzymali wiślacy i historyczne zwycięstwo (61: 53) stało się faktem!

W trakcie odprawy przedmeczowej, powiedziałem chłopcom w szatni, że wygrają ten mecz. Warunek jest jeden:, że zrealizują trzy założenia. Na początku widziałem lekkie zdziwienie na ich twarzach. W przerwie meczu przy 10 punktowym prowadzeniu, to zdziwienie przerodziło się w wiarę w zwycięstwo. Jeśli chodzi o sam mecz, każdy z chłopców będący tego dnia w składzie dołożył swoją cegiełkę do tej wygranej. Pod nieobecność naszego najwyższego zawodnika (Szymona Tabisia) reszta zespołu zaangażowała się w zbieranie piłek z tablicy. Obrona funkcjonowała rewelacyjnie, a atak dowodzony przez mądrze grającego Eryka (12 punktów w ostatniej kwarcie) wyglądał bardzo obiecująco. Wielkie brawa i gratulacje dla całej drużyny - kilka słów trenera Bilińskiego.

TS Wisła Kraków - UKS Regis Wieliczka  61:53 (20:11, 12:11, 13:21, 16:10)